SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Skedar 6731167
nr 673 1167
Skedar
2 st, Silver, 1800-tal, Rosenblad & JGH
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
måndag 13 december 2010
kl 19:07:46
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver